Úvod » Aktuality

Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb Páté a šesté kolo "PO IVANČICKU"

publikováno 04.11.2015 (aktualizováno 07.11.2015)

Třetí hrací víkend (31. 10.) nám los přidělil D mužstvo z Únanova a Áčko z Komořan. Letos poprvé jsme mohli hrát v domácím prostředí. Předsevzetí bylo: alespoň jedna výhra a kdyby se dařilo, tak ještě i druhá nebo alespoň remíza. Ráno jsme uvítali kluky z Únanova. Z minulého roku známe z tohoto mužstva pouze Peťu Nechvátala, ostatní loni trávili čas v nižší soutěži. Kromě Petra tedy přijeli L. Ondrovčák, L. Šalamoun a M. Ondra. Družstvo je zatím na předposledním místě tabulky, a tak jsme nějak doufali, že bychom mohli kluky zdolat. No nakonec to ale nebyla žádná sranda. Z patnácti odehraných zápasů jich 7 bylo na 5 setů a v pěti z nich stálo štěstí při nás. Stačilo málo a výsledek dopadl naprosto jinak. Stává se již skoro tradicí, že pro diváky nejatraktivnější zápasy sehrává Honza Šlapanský. Tentokrát to byl souboj s Šalamounem, který po dvou prohraných zápasech chtěl konečně vyhrát, a proto bojoval jak o život. Honza zpočátku vedl 2:0 na sety, ale soupeř v dalších dvou setech vracel, co mohl, a srovnal na 2:2. V posledním setu si už náš borec šel nemilosrdně za svým a nebezpečně se vyvíjející zápas nakonec dotáhl do zdárného konce. Střetnutí s Únanovem skončilo výhrou 10:5.

Body: Císarík 3/0, Feith 2/1, Šlapanský 2/1, Peška 2/2, čtyřhry 1/1

O pár hodin později dorazili Komořaňáci. Očekávali jsme sestavu Busta, Daněk, Hejdušek a někdo z jejich béčka. Co jsme absolutně nečekali, že za ně nastoupí bývalý lídr týmu navrátivší se z Kanady, Lukáš Masařík. Tak teď to chtělo jen odvahu a štěstí. Do stavu 2:2 to bylo ještě docela fajn, následovaly 3 prohry (Honza s Bustou, Laďa s Hejduškem a Marek s Daňkem) potom jsme až do konce utkání tahali za kratší špagát. Naději nám na chvíli málem vrátil Honza, který skoro vyhrál s Daňkem, chybělo mu trochu štěstí v pátém setu, a tak jsme místo stavu 5:6 prohrávali 4:7. Nevzdávali jsme to a stále urputně bojovali. Svědčí o tom 3 výhry po sobě a stažení náskoku. Laďa zdolal Masaříka, Pavel Bustu a Marek Hejduška a bylo to 7:7. Pak už nám ale štěstí nepřálo a nedařilo se. Marek, Pavel ani Laďa už na své soupeře nestačili, a tak Ivančice podlehly (ne bez šance) 7:10.

Body: Císarík 2/2, Feith 2/2, Šlapanský 1/2, Peška 1/3, čtyřhry 1/1

PavelC